Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

24. ULUSLARARASI PRO-LİSANS ANTRENÖR GELİŞİM SEMİNERİ İLE FUTBOL ENDÜSTRİSİ FORUM VE FUARI (FİFEX)

Türkiye Futbol Antrenörleri (TÜFAD) ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından düzenlenen 24. Uluslararası Pro-Lisans Antrenör Gelişim Semineri ile Futbol Endüstrisi Forum ve Fuarı (FİFEX) 8-10 Ocak 2018 tarihleri arasında Antalya Belek Granada Luxury Otelinde yapıldı. 3 gün süren organizasyonda yapılan oturumlarda futbolla ilgili çeşitli konular hakkında sunumlar ve paneller gerçekleştirildi.

Bu organizasyonda Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu’nu Genel Koordinatör Prof. Dr. Rüştü Güner, Genel Koordinatör Yardımcısı Av. Mehmet Yoğurtçuoğlu, Medikal Uzman Doğa Derman ve Eğitim Birimi Sorumlusu Ayla Neşe Soykan temsil etti.

Pro-Lisans Antrenör Gelişim Semineri’nde 9 Ocak Salı günü “Futbolda Dopingle Mücadele” konusu ile bir sunum gerçekleştiren Prof. Güner, Dopingin tanımı, Dopingle Mücadele Kural İhlalleri, Biyolojik Pasaport, Tedavi Amaçlı Kullanım İstisnası (TAKİ) ve analiz yöntemleri konularında antrenörlere bilgi aktardı. Sporcuların da hasta olabileceklerini dile getiren Güner, kullanacakları ilaç içeriğinin ilaca başlamadan önce kontrol edilmesi gerektiğini, bu kontrolü de “Sporcu Sağlığı” isimli mobil uygulama aracılığı ile yapabileceklerini belirtti.

Öte yandan 3 gün boyunca antrenörlerin ziyaret ettiği fuar alanında Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu standı da antrenörlerle buluştu. Bilgi paylaşımı yapan Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu (TDMK) temsilcileri; doping kontrolleri, Dopingle Mücadele Kural İhlalleri, TAKİ gibi dopingle mücadele ile ilgili bilinmesi gereken temel bilgileri antrenörlerle paylaştı. TDMK’nın sadece Doping Kontrolü değil; Eğitim, Farkındalık ve Bilinçlendirme çalışmaları da yaptığını dile getiren temsilciler, bilinçlendirme ve farkındalık faaliyetleri kapsamında katılımcılara çeşitli promosyon ürünleri ve broşürler dağıttı.

Benzer Yazılar

TDMK-TBMM Görüşme
Mehmet Yoğurtcuoğlu-Bahçeşehir Üniversitesi
Ankara Üniversitesi

Popüler Yazılar

TÜRKİYE DOPİNGLE MÜCADELE KOMİSYONU YETKİLİLERİ VE DR. MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU MECLİSTE BİR ARAYA GELDİ
BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİNDE “DOPİNG VE HUKUK” DERSİ
SPOR BİLİMLERİNDE YAPAY ZEKA ÇALIŞTAYI
19 NİSAN DÜRÜST OYUN GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI
ATLETİZM FEDERASYONU TOHM ANTRENÖRLERİNE DOPİNGLE MÜCADELE EĞİTİMİ DÜZENLENDİ
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ SPOR ECZACILIĞI KULÜBÜ KATILIMCILARINA DOPİNGLE MÜCADELE EĞİTİMİ DÜZENLENDİ