Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

ADAMS ARTIK TÜRKÇE !

Dünya Dopingle Mücadele Kuralları gereği, dünya çapında gerek uluslararası spor federasyonları gerekse ulusal dopingle mücadele kuruluşları tarafından kullanılmakta olan, internet altyapısına dayalı, WADA tarafından dopingle mücadele faaliyetlerini koordine etmek ve bu kuralların uygulanması adına tüm paydaşlarına yardımcı olması için geliştirdiği ADAMS (The Anti-Doping Administration & Management System) isimli programa, ülkemizdeki sporcuların rahat kullanımını sağlamak ve yabancı dil sebebiyle oluşabilecek olumsuzlukları önlemek amacıyla Komisyonumuzun yoğun çalışmaları neticesinde Türkçe dil seçeneği eklenmiştir.

ADAMS kullanıcıları artık başlangıç ekranından(https://adams.wada-ama.org/adams/) kullanıcı ad ve şifreleriyle giriş yaptıktan sonra aşağıda görselleri yer alan aşamaları takip ederek Türkçe menüye geçiş yapabileceklerdir. İlgili kullanıma ilişkin sorunlar yaşanması ve/veya ADAMS konusunda başkaca sorularınızın olması halinde Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu ile mesai saatleri içerisinde her zaman iletişime geçebilir, ADAMS ile ilgili konulara ilişkin de adams@tdmk.org.tr e-posta adresinden yazışabilirsiniz.

1

Şifre değişikliği ve dil seçenekleri gibi konularda değişiklik yapmak için adınızın üstüne tıklayınız.

2

İsminizin üzerine tıkladıktan sonra yeni bir pencere açılacaktır. Eğer sayfayı Türkçe olarak kullanmak isterseniz açılan pencerede ‘’Preferred Language – Dil Tercihi’’ sekmesine tıklayınız ve mevcut diller arasından Türkçe dilini seçtikten sonra ‘’Save – Kaydet’’ butonuna tıklayınız.

3

“Kaydet” butonuna tıkladıktan sonra sayfayı artık Türkçe olarak kullanabilirsiniz.

4

Benzer Yazılar

WADA
2024 YASAKLILAR LİSTESİ
2023 YASAKLILAR LİSTESİ

Popüler Yazılar

TÜRKİYE DOPİNGLE MÜCADELE KOMİSYONU YETKİLİLERİ VE DR. MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU MECLİSTE BİR ARAYA GELDİ
BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİNDE “DOPİNG VE HUKUK” DERSİ
SPOR BİLİMLERİNDE YAPAY ZEKA ÇALIŞTAYI
19 NİSAN DÜRÜST OYUN GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI
ATLETİZM FEDERASYONU TOHM ANTRENÖRLERİNE DOPİNGLE MÜCADELE EĞİTİMİ DÜZENLENDİ
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ SPOR ECZACILIĞI KULÜBÜ KATILIMCILARINA DOPİNGLE MÜCADELE EĞİTİMİ DÜZENLENDİ