Bulunabilirlik Bildirimini kimler ne zaman sağlamalıdır?

WADA Dünya Dopingle Mücadele Kuralları’na göre Kayıtlı Doping Kontrol Havuzu’nda (KDKH) bulunan sporcular yılın tüm çeyrekleri boyunca Bulunabilirlik Bildirimini sağlamaları gereklidir.

Her bir çeyrek dönem için Bulunabilirlik girişleri aşağıdaki gibidir:

  1. Çeyrek : Ocak, Şubat, Mart
  2. Çeyrek: Nisan, Mayıs, Haziran
  3. Çeyrek: Temmuz, Ağustos, Eylül
  4. Çeyrek: Ekim, Kasım, Aralık

Bulunabilirlik Bilgilerimi nasıl girebilirim?

Bulunabilirlik Bildirimleri girişleriniz için ADAMS Bulunabilirlik Kılavuzundan yararlanabilirsiniz. Girişlerinizle ilgili herhangi bir problem yaşamanız veya sorularınız olması halinde adams@tdmk.org.tr adresi veya +90 (312) 428 08 07 (Dahili: 106-107) nolu telefon aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Herhangi bir doping kontrol havuzunda değilim. Ancak Bulunabilirlik Bildirimleri ADAMS’a girmek ve ayrıca doping kontrol örneklerimin sonucunu görüntülemek istiyorum. Ne yapmam gerekir?

ADAMS hesabınıza erişebilmeniz için ADAMS’a Erişim Talep Formunu eksiksiz şekilde doldurup ıslak imzalı halini TDMK’ya posta yoluyla gönderilmesi gerekmektedir. Söz konusu formlar TDMK’ya ulaştıktan sonra tarafınıza elektronik posta yoluyla ADAMS kullanıcı adı ve şifreniz gönderilecektir. Ayrıca sisteme girişinizde hesabınızın güvenliği için yapmanız gereken İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması ile ilgili bir bilgilendirme yapılacaktır.

 

adamslogo