Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

BİLGİ ÜNİVERSİTESİ İŞLETME FAKÜLTESİ – EKONOMİ BÖLÜMÜ DOPİNG EKONOMİSİ

Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu Genel Koordinatör Yardımcısı Av. Mehmet Yoğurtcuoğlu 22 Mayıs 2018 tarihinde Bilgi Üniversitesi İşletme Fakültesi – Ekonomi Bölümü öğrencileriyle “Doping Ekonomisi” ile ilgili bilgi paylaşımında bulundu.

Yoğutcuoğlu, sporun oyun olma özelliğinin finansal araçların artarak işin içine girmesiyle baskılandığı ve sportif faaliyetlerden spor endüstrisine geçiş yapıldığını belirtti. Bu nedenle de kazanma kültürü ve başarı elde etme arzusunun sportif değerlerin önüne geçerek doping kullanımını arttırdığını dile getirdi. Bu durumun “Adil Oyun” felsefesiyle ortaya çıkan, dopingle mücadeleye ayrılan bütçelerin önemini arttırdığını söyledi.

Dopingle Mücadele Kuruluşlarının ülkeler bazında bütçelerinden bahseden Yoğurtcuoğlu, Türkiye’nin bütçesi ile diğer ülkelerin bütçelerini karşılaştırdı. Doping maddelerinin piyasası ve doping ürünlerinin dünya ekonomisindeki yerinden bahseden Av. Mehmet Yoğurtcuoğlu maddelere göre oranların da değiştiğini dile getirdi.

Dopingin fizyolojik, psikolojik, sosyolojik sonuçlarını ve zararlarını dile getirerek, sahte ilaç piyasasına dikkat çekip sunumunu sonlandırdı.

Benzer Yazılar

Osman Aşkın Bak-Witold Banka
IUSEK-Rüştü Güner
Yelken Federasyonu

Popüler Yazılar

T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANI DR. OSMAN AŞKIN BAK, POLONYA’DA WADA BAŞKANI İLE GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRDİ.
2.ULUSAL SPOR ECZACILIĞI KONGRESİ
YELKEN FEDERASYONUNA YÖNELİK PARİS 2024 BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNE "DOPİNGLE MÜCADELE VE HUKUK" SEMİNERİ
TÜRKİYE DOPİNGLE MÜCADELE KOMİSYONU YETKİLİLERİ VE DR. MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU MECLİSTE BİR ARAYA GELDİ
BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİNDE “DOPİNG VE HUKUK” DERSİ