Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

CEZAYİR DOPİNG KONTROL GÖREVLİSİ EĞİTİMİ ORAN’DA TAMAMLANDI

Cezayir’in Oran kentinde gerçekleştirilmesi planlanan 19. Akdeniz Oyunları öncesinde, Oyunlarda görev alacak olan Doping Kontrol Görevlilerine yönelik Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu tarafından düzenlenen eğitimin ikinci ve uygulamaya dönük aşaması Cezayir’in Oran kentinde tamamlandı.

Eğitimin teorik aşaması 4 günlük program dahilinde çevrim içi olarak, Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu eğitim ekibi tarafından 26-27 Şubat ve 5-6 Mart 2022 tarihlerinde düzenlendi.

Doping Kontrol Görevliliği eğitimin ikinci aşamasında Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu Genel Direktörü ve Akdeniz Oyunları Uluslararası Komitesi Sağlık ve Dopingle Mücadele Komisyonu Üyesi Prof. Dr. Rüştü Güner, Genel Direktör Yardımcısı Mehmet C. Yoğurtcuoğlu, Risk Değerlendirme Koordinatörü Selin Ayan, Doping Kontrol Görevlerini İzleme ve Geliştirme Sorumlusu Murat Gündüz, Doping Kontrol Görevlisi Dr. Umutcan Kayıkçı, Hukuk İşleri Uzmanı & Cezayir Eğitim Koordinatörü Simge Bilge Karakaş’tan oluşan eğitim ekibi 4-5 Mayıs 2022 tarihlerinde Cezayir’in Oran kentinde 38 Doping Kontrol Görevlisine yüz yüze uygulamalı eğitim programı gerçekleştirdi.

Cezayir’deki bu etkinliğe Dünya Dopingle Mücadele Ajansından Afrika Sorumlusu Sameh Elray ve Spor Hareketi Sorumlusu Valentin Capelli, Akdeniz Oyunları Uluslararası Komitesi Sağlık ve Dopingle Mücadele Komisyonu Başkanı Zakia Bartagi, Cezayir Dopingle Mücadele Kuruluşunu temsilen Prof. Lamine Redouane Mekacher ve Dr.Hakima Hamlaoui katıldı.

Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu eğitim ekibi tarafından 4 Mayıs 2022 tarihinde eğitim programı kapsamında, belirli senaryolarla Doping Kontrol Görevlilerinin ve Eşlikçilerin görev esnasında karşılaşabileceği durumlar ve buna ilişkin yapılacaklar hakkında bilgi aktarıldı. Ayrıca, 10’ar kişilik gruplar halinde oluşturulan masalarda katılımcılara doping kontrol malzemeleri dağıtılarak, malzemeleri yakından tanımaları ve denemeleri sağlandı. 5 Mayıs günü ise Doping Kontrol Görevi uygulamalı eğitimi için Halter müsabakasında, sporculardan doping kontrol örnekleri alındı.

Aynı günün akşamı, Akdeniz Oyunları Uluslararası Komitesi Yönetim Kurulu üyeleri, Akdeniz Oyunları Uluslararası Komitesi (ICMG) Sağlık ve Dopingle Mücadele Komisyonu üyeleri, Dünya Dopingle Mücadele Ajansı (WADA) temsilcileri; Oran Akdeniz Oyunları Organizasyon Komitesi başkanı Mohamed Aziz Derouaz başta olmak üzere Organizasyon Komitesi yetkililerin de yer aldığı törenle eğitime katılım gösteren Doping Kontrol Görevlisi adaylarına katılımcı sertifikaları takdim edildi.

Benzer Yazılar

Osman Aşkın Bak-Witold Banka
IUSEK-Rüştü Güner
Yelken Federasyonu

Popüler Yazılar

T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANI DR. OSMAN AŞKIN BAK, POLONYA’DA WADA BAŞKANI İLE GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRDİ.
2.ULUSAL SPOR ECZACILIĞI KONGRESİ
YELKEN FEDERASYONUNA YÖNELİK PARİS 2024 BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNE "DOPİNGLE MÜCADELE VE HUKUK" SEMİNERİ
TÜRKİYE DOPİNGLE MÜCADELE KOMİSYONU YETKİLİLERİ VE DR. MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU MECLİSTE BİR ARAYA GELDİ
BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİNDE “DOPİNG VE HUKUK” DERSİ