Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

COVID-19 İLE İLGİLİ KAMUOYU DUYURUSU

Bilindiği üzere; Çin Halk Cumhuriyeti’nde ortaya çıkan ve dünyada pek çok ülkede hızla yayılarak son olarak da ülkemizde pozitif vakalara rastlanan COVID-19 (Yeni Koronavirüs) salgınıyla ilgili olarak başta T.C. Sağlık Bakanlığı olmak üzere ilgili tüm kurum ve kuruluşlar gerekli tedbirleri almaktadır.

Dünya Dopingle Mücadele Ajansı (WADA) da yapmış olduğu açıklama ile dünya çapında dopingle mücadele faaliyetlerinin, başta sporcular olmak üzere tüm katkı sağlayanların sağlıkları başta olmak üzere, yerel düzeyde alınmakta olan tedbirlerin öncelikli şekilde dikkate alınması ve uygulanmasına özen gösterilmesi konusunda hassasiyetlerini dile getirmiştir.

WADA, bununla birlikte ileride oluşabilecek hak kayıplarının da önüne geçmek amacıyla sporcuların uluslararası organizasyonlar takvimi de dikkate alınarak, uluslararası standartlar uyarınca ve yıllık planlanmış olan doping kontrollerinin, azami dikkat ve alınan yerel önlemler doğrultusunda devam ettirilmesi hususunda tüm dünyadaki doping kontrollerinin gözlemlendiğine vurgu yapmıştır.

Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu olarak yukarıda yer alan açıklamalar ve prensipler doğrultusunda ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarımızla işbirliği içerisinde, alınan tüm idari kararlarla paralel şekilde doping kontrollerini sürdürecek olup, konu ile ilgili gelişmeler oldukça paylaşılmaya devam edilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu

Benzer Yazılar

WADA
2024 YASAKLILAR LİSTESİ
2023 YASAKLILAR LİSTESİ

Popüler Yazılar

T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANI DR. OSMAN AŞKIN BAK, POLONYA’DA WADA BAŞKANI İLE GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRDİ.
2.ULUSAL SPOR ECZACILIĞI KONGRESİ
YELKEN FEDERASYONUNA YÖNELİK PARİS 2024 BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNE "DOPİNGLE MÜCADELE VE HUKUK" SEMİNERİ
TÜRKİYE DOPİNGLE MÜCADELE KOMİSYONU YETKİLİLERİ VE DR. MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU MECLİSTE BİR ARAYA GELDİ
BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİNDE “DOPİNG VE HUKUK” DERSİ