DOPİNG KONTROL GÖREVLİLİĞİ COVID-19 SÜRECİ GELİŞİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ

DOPİNG KONTROL GÖREVLİLİĞİ COVID-19 SÜRECİ GELİŞİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ

13 Temmuz 2020 tarihinde 20.30 ile 22.00 saatleri arasında Zoom platformu aracılığıyla Doping Kontrol Görevliliği Covid Süreci Gelişim Semineri düzenlendi.

Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu Genel Direktörü Prof. Dr. Rüştü Güner ve Genel Direktör Yardımcısı Avukat Mehmet C. Yoğurtcuoğlu tarafından ön bilgilendirme konuşmasının ardından Dr. Burak Fariz tarafından “Covid, Covid Sürecinde Doping Kontrolleri ve Hijyen Kuralları” aktarıldı. Seminerde Dr. Erdal Hancı tarafından “Doping Kontrol Öncesi Hazırlık” ve Dr. Murat Kurtulmuş tarafından “Doping Kontrol Bildirimi Süreci” doping kontrol görevlilerine anlatıldı.

Seminerin ikinci yarısında ise Dr. Mesut Nalçakan tarafından “İdrar-Kan Toplama, Formların Doldurulması ve Doping Kontrol Sonrası Prosedürler”in aktarılmasının ardından Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu Doping Kontrol Takip Sorumlusu Aykut Sezer tarafından “Doping Kontrol Ekipmanlarının Temini ve Takibi Hakkında Bilgilendirme” sunumu yapıldı. Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu Doping Kontrol İzleme ve Geliştirme Sorumluları Hamza Uyar, Kadir Birol ve Murat Gündüz tarafından soruların yanıtlanması ile seminer sonlandırıldı.