Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

DOPİNG KONTROL GÖREVLİLİĞİ VE DOPİNGLE MÜCADELE EĞİTMENLİĞİ 7. KURSU ve DOPİNG KONTROL GÖREVLİLİĞİ GELİŞİM SEMİNERİ

Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu tarafından düzenlenen “Doping Kontrol Görevliliği ve Dopingle Mücadele Eğitmenliği” kursunun yedincisi 30 Kasım – 3 Aralık 2017 tarihleri arasında Ankara Limak Ambassadorre Otel’de düzenlendi.

Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu bünyesinde Doping Kontrol Eşlikçiliği yapan 40 kişinin katılımı ile gerçekleşen eğitim 4 gün sürdü. Açılış konuşmasında eğitimin amaçlarından bahseden Prof. Dr. Rüştü Güner, dopingle mücadele ile ilgili temel kavramları, uluslararası standartları ve güncellenen bilgileri katılımcılarla paylaştı.

Sporcu seçimi, eşlikçi eğitimi, müsabaka içi ve dışı doping kontrolü, idrar ve kan alım işlemleri gibi konuların yanı sıra disiplin süreçlerinin işlendiği eğitimde teorik çalışmalara ek olarak idrar örneği alım işlemi gibi pratik çalışmalara da yer verildi.

Eğitimin son iki günü Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu’nda aktif olarak Doping Kontrol Görevliliği (DKG) yapan 31 katılımcı Doping Kontrol Görevliliği Gelişim Semineri kapsamındaki eğitime katılım sağladı. Eğitimde bilgi güncellemeleri ve yapılması planlanan değişiklikler üzerinde duruldu. DKG’ler grup çalışmaları ile temel eğitime gelen kursiyerlere tecrübelerini aktardı. Eğitim her iki grup için yapılan öz değerlendirme çalışması ve değerlendirmesi ile son buldu.

Benzer Yazılar

TDMK-TBMM Görüşme
Mehmet Yoğurtcuoğlu-Bahçeşehir Üniversitesi
Ankara Üniversitesi

Popüler Yazılar

TÜRKİYE DOPİNGLE MÜCADELE KOMİSYONU YETKİLİLERİ VE DR. MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU MECLİSTE BİR ARAYA GELDİ
BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİNDE “DOPİNG VE HUKUK” DERSİ
SPOR BİLİMLERİNDE YAPAY ZEKA ÇALIŞTAYI
19 NİSAN DÜRÜST OYUN GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI
ATLETİZM FEDERASYONU TOHM ANTRENÖRLERİNE DOPİNGLE MÜCADELE EĞİTİMİ DÜZENLENDİ
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ SPOR ECZACILIĞI KULÜBÜ KATILIMCILARINA DOPİNGLE MÜCADELE EĞİTİMİ DÜZENLENDİ