Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

DOPİNGLE MÜCADELE MEDYA ATÖLYESİ

Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu (TDMK), Ankara Üniversitesi Dopingle Mücadele Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin ortaklaşa olarak 19-23 Haziran 2017 tarihleri arasında “Dopingle Mücadele Medya Atölyesi” düzenlendi.

Ahmet Taner Kışlalı Sanat Evinde yapılan seminerlerin açılış oturumunda Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdülrezak Altun, beş gün süren çalışmalarla ilgili bilgi verdi. 2008 yılından beri öğrencilerin mesleki deneyimlerini arttırmanın yanı sıra konularla ilgili farkındalıkların geliştirilmesinin amaçlandığını belirten Altun, atölyelerde çıkarılacak ürünlerin kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla kullanılacağını dile getirdi.

Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu Genel Koordinatörü Prof. Dr. Rüştü Güner’in “Hekim Bakış Açısıyla Doping ve Dopingle Mücadele” başlığında verdiği seminerde, dopingin haksız rekabete yol açtığını, sağlık sorunlarına neden olduğunu ve dopingden yakalanan sporcuların ülkelerinin prestijlerini zedelediğini söyledi.

Sporcunun başkası tarafından verilen doping maddesini bilmeden kullansa bile sorumlu olacağını belirterek, “Sporcu vücuduna giren her şeyden sorumludur” şeklinde sözlerine devam eden Güner, “doping” kelimesinin oldukça yanlış kullanıldığını, iletişimcilerin doping kelimesinin kullanımına dikkat etmeleri gerektiğini dile getirdi.

Seminerler, Avukat Mehmet Yoğurtçuoğlu’un Hukukçu bakış açısıyla oturumu ve Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar’ın Yönetici bakış açısıyla doping ve dopingle mücadele oturumu ile devam etti.

“Bizi yanlış yönlendiriyorlar, biz de bunların kurbanı oluyoruz” diyen atletizm branşı sporcusu Batuhan Eruygun, dopingin sağlığı üzerinde çok ciddi olumsuz etkilerinin olabileceğini daha önceden bilmediğini belirtti.

Dopingle Mücadele Medya Atölyesi, 23 Haziran 2017 tarihinde film, fotoğraf, radyo, haber ve reklam atölyelerinin çalışmaları sonucunda üretilen projelerin sunumlarıyla sona erdi.

 

Benzer Yazılar

Osman Aşkın Bak-Witold Banka
IUSEK-Rüştü Güner
Yelken Federasyonu

Popüler Yazılar

T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANI DR. OSMAN AŞKIN BAK, POLONYA’DA WADA BAŞKANI İLE GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRDİ.
2.ULUSAL SPOR ECZACILIĞI KONGRESİ
YELKEN FEDERASYONUNA YÖNELİK PARİS 2024 BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNE "DOPİNGLE MÜCADELE VE HUKUK" SEMİNERİ
TÜRKİYE DOPİNGLE MÜCADELE KOMİSYONU YETKİLİLERİ VE DR. MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU MECLİSTE BİR ARAYA GELDİ
BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİNDE “DOPİNG VE HUKUK” DERSİ