Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ DOPİNGLE MÜCADELE EĞİTİM SEMİNERİ

Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından Cumhuriyet Konferans Salonunda düzenlenen “Dopingle Mücadele” konferansında Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu Genel Koordinatörü Prof. Dr. Rüştü Güner, Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri ile bir araya geldi.

Doping ile kazanılan başarıların hiçbir anlam ifade etmediğini dile getiren Güner, “Doping, hırsızlık, gasp, rüşvet, zimmet, şike gibi istenmeyen durumların tamamıdır. Doping kullanımı, insan vücuduna önlenemeyecek ölçüde zararlar veriyor. İnsan bedeni bir makine değildir, dolayısıyla doping kullanan herkes farklı rahatsızlıklarla mutlaka karşı karşıya kalacaktır” şeklinde konuştu.

Dopingin sosyolojik etkilerinin de değerlendirildiği programda, doping kullanımının spora ve sporseverlere büyük ölçüde zarar verdiğini belirten Prof. Dr. Güner, dopingle mücadele konusunda ciddi bir bilinç artışının olduğunu, bugün sporculardan alınan idrar örneklerinin en az 10 yıl saklandığını, dolayısıyla sporcunun kullandığı dopingin bugünkü testler sonucunda tespit edilemese bile gelişen teknoloji sayesinde er ya da geç ortaya çıkacağını belirtti.

Güner, “Burada bulunan öğrencilerimiz yarın spor yöneticisi, antrenör olacak. Bu nedenle şimdiden bu durumun öneminin göz önünde tutulması ve aynı önemle devam ettirilmesi gerekiyor.” ifadesini kullanarak eğitimini sonlandırdı.

Benzer Yazılar

TDMK-TBMM Görüşme
Mehmet Yoğurtcuoğlu-Bahçeşehir Üniversitesi
Ankara Üniversitesi

Popüler Yazılar

TÜRKİYE DOPİNGLE MÜCADELE KOMİSYONU YETKİLİLERİ VE DR. MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU MECLİSTE BİR ARAYA GELDİ
BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİNDE “DOPİNG VE HUKUK” DERSİ
SPOR BİLİMLERİNDE YAPAY ZEKA ÇALIŞTAYI
19 NİSAN DÜRÜST OYUN GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI
ATLETİZM FEDERASYONU TOHM ANTRENÖRLERİNE DOPİNGLE MÜCADELE EĞİTİMİ DÜZENLENDİ
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ SPOR ECZACILIĞI KULÜBÜ KATILIMCILARINA DOPİNGLE MÜCADELE EĞİTİMİ DÜZENLENDİ