Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

FESTİVAL VOLEYBOL ALTYAPILAR TÜRKİYE ŞAMPİYONALARI DOPİNGLE MÜCADELE EĞİTİM SEMİNERİ

Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından Fuar İzmir’de 30 Mayıs – 5 Temmuz 2016 tarihleri arasında düzenlenmekte olan, 370 takım, 4500 sporcu ve 950 antrenörün katıldığı Voleybol Altyapılar Türkiye Şampiyonası Festivali kapsamında 4 farklı günde, 4 ayrı oturumdan oluşacak şekilde “Dopingle Mücadele Eğitim Seminerleri düzenlenecektir. Seminerlerin ilki 2 Haziran 2016 tarihinde, ikincisi 11 Haziran 2016 tarihinde, üçüncüsü ise 20 Haziran 2016 tarihinde Türkiye Dopingle Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu Eğitim Kurulu üyesi Dr. Mesut Nalçakan  tarafından gerçekleştirilmiş olup son oturumun ise 29 Haziran 2016 tarihinde yapılması planlanmaktadır.

Dopingle Mücadele Eğitim Seminerine bugüne kadar yaklaşık 700 sporcu ve antrenör katılmış olup, Sayın Nalçakan bu eğitimlerde, Doping nedir, neden dopingle mücadele ediyoruz, ülkemizde dopingle mücadelede gelinen nokta, dopingle mücadele kural ihlalleri nelerdir, doping kontrol örnek alım işlemleri, tedavi amaçlı kullanım istisnası gibi konuları kapsamlı bir şekilde aktarmıştır.

Seminerler arasında sporcuları bilgilendirme programları kapsamında sporcuların 10 soruluk dopingle mücadele hakkında teste katılımları da sağlanmıştır.

 

Gallery slideGallery slideGallery slideGallery slide

Benzer Yazılar

Osman Aşkın Bak-Witold Banka
IUSEK-Rüştü Güner
Yelken Federasyonu

Popüler Yazılar

T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANI DR. OSMAN AŞKIN BAK, POLONYA’DA WADA BAŞKANI İLE GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRDİ.
2.ULUSAL SPOR ECZACILIĞI KONGRESİ
YELKEN FEDERASYONUNA YÖNELİK PARİS 2024 BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNE "DOPİNGLE MÜCADELE VE HUKUK" SEMİNERİ
TÜRKİYE DOPİNGLE MÜCADELE KOMİSYONU YETKİLİLERİ VE DR. MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU MECLİSTE BİR ARAYA GELDİ
BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİNDE “DOPİNG VE HUKUK” DERSİ