FESTİVAL VOLEYBOL ALTYAPILAR TÜRKİYE ŞAMPİYONALARI DOPİNGLE MÜCADELE EĞİTİM SEMİNERİ

FESTİVAL VOLEYBOL ALTYAPILAR TÜRKİYE ŞAMPİYONALARI DOPİNGLE MÜCADELE EĞİTİM SEMİNERİ

Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından Fuar İzmir’de 30 Mayıs – 5 Temmuz 2016 tarihleri arasında düzenlenmekte olan, 370 takım, 4500 sporcu ve 950 antrenörün katıldığı Voleybol Altyapılar Türkiye Şampiyonası Festivali kapsamında 4 farklı günde, 4 ayrı oturumdan oluşacak şekilde “Dopingle Mücadele Eğitim Seminerleri düzenlenecektir. Seminerlerin ilki 2 Haziran 2016 tarihinde, ikincisi 11 Haziran 2016 tarihinde, üçüncüsü ise 20 Haziran 2016 tarihinde Türkiye Dopingle Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu Eğitim Kurulu üyesi Dr. Mesut Nalçakan  tarafından gerçekleştirilmiş olup son oturumun ise 29 Haziran 2016 tarihinde yapılması planlanmaktadır.

Dopingle Mücadele Eğitim Seminerine bugüne kadar yaklaşık 700 sporcu ve antrenör katılmış olup, Sayın Nalçakan bu eğitimlerde, Doping nedir, neden dopingle mücadele ediyoruz, ülkemizde dopingle mücadelede gelinen nokta, dopingle mücadele kural ihlalleri nelerdir, doping kontrol örnek alım işlemleri, tedavi amaçlı kullanım istisnası gibi konuları kapsamlı bir şekilde aktarmıştır.

Seminerler arasında sporcuları bilgilendirme programları kapsamında sporcuların 10 soruluk dopingle mücadele hakkında teste katılımları da sağlanmıştır.