Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

KAYITLI DOPİNG KONTROL HAVUZUNDA BULUNAN SPORCULARA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ

27 – 28 Temmuz 2020 tarihlerinde 20.30 ile 22.00 saatleri arasında Kayıtlı Doping Kontrol Havuzunda bulunan sporculara yönelik Covid-19 Sürecinde Doping Kontrolleri hakkında bilgilendirme toplantıları düzenlendi.

Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu Genel Direktörü Prof. Dr. Rüştü Güner tarafından Kayıtlı Doping Kontrol Havuzunda bulunan sporculara yönelik ön bilgilendirme konuşmasının ardından 27 Temmuz 2020 tarihinde Dr. Burak Fariz tarafından “Covid-19 Sürecinde Doping Kontrolleri ve Hijyen Kuralları”, Dr. Murat Kurtulmuş tarafından “Doping Kontrol Öncesi Hazırlık, Süreçte Alınan Önlemler ve Doping Kontrol İstasyonu”, Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu Doping Kontrol İzleme ve Geliştirme Sorumlusu Hamza Uyar tarafından “İdrar-Kan Örneği, Formların Doldurulması ve Ek Sorumluluklar” konuları anlatıldı.

Toplantının ikinci gününde ise Kayıtlı Doping Kontrol Havuzunda bulunan sporculardan oluşan diğer grup katılımcılara aynı konular Dr. Mesut Nalçakan, Dr. Erdal Hancı ve Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu Doping Kontrol İzleme ve Geliştirme Sorumlusu Kadir Birol tarafından aktarıldı. Ayrıca, Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu Havuz ve Bulunabilirlik Sorumlusu Büşra Şeker Kılınç tarafından her iki katılımcı gruba yönelik bulunabilirlik bildirimleri ve Athlete Central uygulaması hakkında bilgi verildi.

Benzer Yazılar

TDMK-TBMM Görüşme
Mehmet Yoğurtcuoğlu-Bahçeşehir Üniversitesi
Ankara Üniversitesi

Popüler Yazılar

TÜRKİYE DOPİNGLE MÜCADELE KOMİSYONU YETKİLİLERİ VE DR. MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU MECLİSTE BİR ARAYA GELDİ
BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİNDE “DOPİNG VE HUKUK” DERSİ
SPOR BİLİMLERİNDE YAPAY ZEKA ÇALIŞTAYI
19 NİSAN DÜRÜST OYUN GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI
ATLETİZM FEDERASYONU TOHM ANTRENÖRLERİNE DOPİNGLE MÜCADELE EĞİTİMİ DÜZENLENDİ
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ SPOR ECZACILIĞI KULÜBÜ KATILIMCILARINA DOPİNGLE MÜCADELE EĞİTİMİ DÜZENLENDİ