Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

MOLDOVA ULUSAL DOPİNGLE MÜCADELE AJANSI ZİYARETİ

Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu 17-18 Kasım 2022 tarihlerinde Moldova Ulusal Dopingle Mücadele Ajansını ziyarette bulundu. Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu ve Moldova Dopingle Mücadele Ajansı tarafından ortak yürütülen “Tıp Eğitiminde Girişimlerle Dopingle Mücadele Araştırma ve İş Birliği Kapasitesinin Geliştirilmesi (CAROLINE)” Araştırma Projesi sonuçlarının sunumuna iş birlikçi takım olarak iştirak ziyareti gerçekleştirildi.  

 

Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu Genel Direktörü Prof. Dr. Rüştü Güner, Genel Direktör Yardımcısı Av. Mehmet Yoğurtcuoğlu, Bilimsel Araştırmalar ve Medikal İşler Koordinatörü Doğa Derman Veldet, Uluslararası İlişkiler ve Uyumluluk Sorumlusu Pınar Elgin’in katılımıyla gerçekleşen ziyarette Moldova Cumhuriyeti Spor, Eğitim ve Araştırma Bakanlığı, Ulusal Araştırma ve Geliştirme Ajansı (NARD) Başkanlığı, Sağlık Bakanlığı’nın Sporcu Sağlık Merkezi “ATLETMED” ve “Nicolae Testemițanu” Devlet Tıp ve Eczacılık Üniversitesi ziyaretleri ile program tamamlandı.

 

Komrat Devlet Üniversitesi rektörü ile görüşülerek Moldova’ya bağlı Gagauz Yeri’nde yaşayan Türklere yönelik Türkçe dopingle mücadele eğitimlerinin başlatılması planlandı.

Benzer Yazılar

TDMK-TBMM Görüşme
Mehmet Yoğurtcuoğlu-Bahçeşehir Üniversitesi
Ankara Üniversitesi

Popüler Yazılar

TÜRKİYE DOPİNGLE MÜCADELE KOMİSYONU YETKİLİLERİ VE DR. MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU MECLİSTE BİR ARAYA GELDİ
BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİNDE “DOPİNG VE HUKUK” DERSİ
SPOR BİLİMLERİNDE YAPAY ZEKA ÇALIŞTAYI
19 NİSAN DÜRÜST OYUN GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI
ATLETİZM FEDERASYONU TOHM ANTRENÖRLERİNE DOPİNGLE MÜCADELE EĞİTİMİ DÜZENLENDİ
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ SPOR ECZACILIĞI KULÜBÜ KATILIMCILARINA DOPİNGLE MÜCADELE EĞİTİMİ DÜZENLENDİ