MOLDOVA ULUSAL DOPİNGLE MÜCADELE AJANSI ZİYARETİ

Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu 17-18 Kasım 2022 tarihlerinde Moldova Ulusal Dopingle Mücadele Ajansını ziyarette bulundu. Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu ve Moldova Dopingle Mücadele Ajansı tarafından ortak yürütülen “Tıp Eğitiminde Girişimlerle Dopingle Mücadele Araştırma ve İş Birliği Kapasitesinin Geliştirilmesi (CAROLINE)” Araştırma Projesi sonuçlarının sunumuna iş birlikçi takım olarak iştirak ziyareti gerçekleştirildi.  

 

Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu Genel Direktörü Prof. Dr. Rüştü Güner, Genel Direktör Yardımcısı Av. Mehmet Yoğurtcuoğlu, Bilimsel Araştırmalar ve Medikal İşler Koordinatörü Doğa Derman Veldet, Uluslararası İlişkiler ve Uyumluluk Sorumlusu Pınar Elgin’in katılımıyla gerçekleşen ziyarette Moldova Cumhuriyeti Spor, Eğitim ve Araştırma Bakanlığı, Ulusal Araştırma ve Geliştirme Ajansı (NARD) Başkanlığı, Sağlık Bakanlığı’nın Sporcu Sağlık Merkezi “ATLETMED” ve “Nicolae Testemițanu” Devlet Tıp ve Eczacılık Üniversitesi ziyaretleri ile program tamamlandı.

 

Komrat Devlet Üniversitesi rektörü ile görüşülerek Moldova’ya bağlı Gagauz Yeri’nde yaşayan Türklere yönelik Türkçe dopingle mücadele eğitimlerinin başlatılması planlandı.