Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

MOLDOVA VE TÜRKİYE DOPİNGLE MÜCADELE İŞ BİRLİKLERİ KAPSAMINDA DEĞERLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Moldova Cumhuriyeti “Nicolae Testemițanu” Devlet Tıp ve Eczacılık Üniversitesi ve Moldova Dopingle Mücadele Ajansından ziyaretçiler ile Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu temsilcileri “Eğitimde Yenilikçi Girişimlerle Dopingle Mücadele Ortak Araştırma Çalışmaları” projesinin Türkiye faaliyetleri kapsamında 5 Aralık 2023 tarihinde Olimpiyatevinde bir araya geldi.

Moldova ve Türkiye’nin dopingle mücadele iş birliklerine yönelik gerçekleştirilen etkinlikte mevcut projeler kapsamında “Eğitimde Yenilikçi Girişimlerle Dopingle Mücadele Ortak Araştırma Çalışmaları” projesinin çalıştayı gerçekleştirildi ve ileriki iş birliklerine yönelik planlamalar yapıldı.

Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Usta, Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu Genel Direktörü Prof. Dr. Rüştü Güner, Genel Direktör Yardımcısı Av. Mehmet Yoğurtcuoğlu, Bilimsel Araştırmalar ve Medikal İşler Koordinatörü Doğa Derman Veldet ile Moldovalı işbirlikçilerden Jucov Artiom, Timercan Tatiana, Chihai Victoria, Tăbîrță Alina, Pogonea Ina, Ștefaneț Gheorghe ve Ciofu Alina yapılan toplantıya katılım sağladı. Mevcut süreçlerin geliştirilmesine ilişkin tartışmalar, devam eden ortaklık, daha ileri eğitim girişimlerinin planlanması ve dopingle mücadele iş birlikleri için fırsatların araştırılması konularına odaklanıldı. Ek olarak, Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu tarafından, Moldova Gagavuz Yeri Türklerine yönelik başlatılacak Türk dilinde dopingle mücadele eğitimi girişiminin ilk adımları atıldı. Projenin faaliyetleri kapsamında bir sonraki değerlendirme toplantısı ve etkinliklerinin Moldova’da düzenlenmesi kararlaştırıldı.

Benzer Yazılar

Osman Aşkın Bak-Witold Banka
IUSEK-Rüştü Güner
Yelken Federasyonu

Popüler Yazılar

T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANI DR. OSMAN AŞKIN BAK, POLONYA’DA WADA BAŞKANI İLE GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRDİ.
2.ULUSAL SPOR ECZACILIĞI KONGRESİ
YELKEN FEDERASYONUNA YÖNELİK PARİS 2024 BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNE "DOPİNGLE MÜCADELE VE HUKUK" SEMİNERİ
TÜRKİYE DOPİNGLE MÜCADELE KOMİSYONU YETKİLİLERİ VE DR. MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU MECLİSTE BİR ARAYA GELDİ
BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİNDE “DOPİNG VE HUKUK” DERSİ