Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

SPOR HEKİMLERİNE YÖNELİK DOPİNGLE MÜCADELE EĞİTİM PROGRAMI BAŞLADI

2023 yılı Mart-Aralık ayları arasında ayda bir gün 2 saatlik planlanan Spor Hekimlerine Yönelik Dopingle Mücadele Eğitim Programının ilk eğitimi 8 Mart 2023 tarihinde 20:00-22:00 saatleri arasında düzenlendi. Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu Genel Direktörü Prof. Dr. Rüştü Güner tarafından verilen eğitime 61 kişi katılım sağladı. Prof. Dr. Rüştü Güner eğitimde dünyada ve Türkiye’de dopingle mücadelenin tarihine ilişkin katılımcılara bilgi verdi.

Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Spor Hekimliği Anabilim Dalı, Ankara Üniversitesi Bağımlılık ve Dopingle Mücadele Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Türkiye Spor Hekimleri Derneği’nin müştereken düzenlediği “Spor Hekimlerine Yönelik Dopingle Mücadele Eğitim Programı”nın birinci bölümü 2023 yılı Şubat-Haziran ayları arasında, ikinci bölümü ise Eylül-Aralık ayları arasında olmak üzere 9 ay sürecek şekilde planlanmıştır.

Eğitim Programı kapsamında dopingle mücadeleye ilişkin genel bilgilendirmelerin yanı sıra her ay düzenli olarak gerçekleştirilecek eğitimler aracılığıyla sporcuların bazı hastalıkların tedavisinde dikkate alınması gereken konular hakkında bilgi paylaşımı yapılmasıyla, yasaklı madde içeren ilaçların reçetelendirilmesinin önüne geçilmesi, sporcu sağlığının korunması ve sporcuların yasaklı madde ve yasaklı yöntem kullanımı nedeniyle mağdur olmalarının önlenmesi hedeflenmektedir.

Benzer Yazılar

TDMK-TBMM Görüşme
Mehmet Yoğurtcuoğlu-Bahçeşehir Üniversitesi
Ankara Üniversitesi

Popüler Yazılar

TÜRKİYE DOPİNGLE MÜCADELE KOMİSYONU YETKİLİLERİ VE DR. MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU MECLİSTE BİR ARAYA GELDİ
BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİNDE “DOPİNG VE HUKUK” DERSİ
SPOR BİLİMLERİNDE YAPAY ZEKA ÇALIŞTAYI
19 NİSAN DÜRÜST OYUN GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI
ATLETİZM FEDERASYONU TOHM ANTRENÖRLERİNE DOPİNGLE MÜCADELE EĞİTİMİ DÜZENLENDİ
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ SPOR ECZACILIĞI KULÜBÜ KATILIMCILARINA DOPİNGLE MÜCADELE EĞİTİMİ DÜZENLENDİ