Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

TDMK VE UEFA ARASINDA DOPİNGLE MÜCADELE PROTOKOLÜ İMZALANDI

Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu (TDMK) ile Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) arasında dopingle mücadele konusunda işbirliği protokolü imzalandı.

Ataköy Olimpiyatevi’nde gerçekleştirilen imza töreninde, Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu’nu Başkan Av. Türker Arslan, Genel Koordinatör Prof. Dr. Rüştü Güner, Genel Koordinatör Yardımcısı Av. Mehmet Yoğurtcuoğlu, UEFA’yı Sağlık ve Dopingle Mücadele Birimi Başkanı Marc Vouillamoz, Türkiye Futbol Federasyonu’nu da Yönetim Kurulu ve UEFA Sağlık Komitesi Üyesi Prof. Dr. Mete Düren temsil etti.

İmzalanan protokol ile her iki kurum arasında ulusal ve uluslararası dopingle mücadele stratejilerinin belirlenmesi başta olmak üzere, istihbarat ve bilgi paylaşımı, doping kontrollerinin uluslararası standartlara uygun şekilde yürütülmesi konusunda anlaşmaya varıldı.

İmza törenine katılan tüm kurumların temsilcilerinin ortak görüşü; dopingle mücadele konusunda ilgili kurumların koordinasyonunun ve işbirliği içerisinde dopingle mücadele politikaları üretmelerinin en önemli prensiplerden biri olduğuydu. Bu bağlamda da tüm kurum temsilcileri, atılan imzalarla başlayan bu işbirliğinin artarak, temiz sporcuların haklarını korumak ve adil mücadeleye destek olmak başta olmak üzere, dopingle mücadelenin tüm gerekliliklerini yerine getirmek adına devam etmesi konusunda el sıkıştılar.

Bu aşamada Komisyonumuz, sürecin bu şekilde sonlanması ve güçlü işbirliklerinin oluşması konusunda çalışmalar yürüten Türkiye Futbol Federasyonu yetkililerine, başta Sayın Prof. Dr. Mete Düren olmak üzere teşekkürlerini sunup, atılan imzalar ile başlayan bu üst düzey işbirliğinin artarak devamı konusundaki inancını tüm kamuoyuyla paylaşmaktadır.

Benzer Yazılar

TDMK-TBMM Görüşme
Mehmet Yoğurtcuoğlu-Bahçeşehir Üniversitesi
Ankara Üniversitesi

Popüler Yazılar

TÜRKİYE DOPİNGLE MÜCADELE KOMİSYONU YETKİLİLERİ VE DR. MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU MECLİSTE BİR ARAYA GELDİ
BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİNDE “DOPİNG VE HUKUK” DERSİ
SPOR BİLİMLERİNDE YAPAY ZEKA ÇALIŞTAYI
19 NİSAN DÜRÜST OYUN GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI
ATLETİZM FEDERASYONU TOHM ANTRENÖRLERİNE DOPİNGLE MÜCADELE EĞİTİMİ DÜZENLENDİ
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ SPOR ECZACILIĞI KULÜBÜ KATILIMCILARINA DOPİNGLE MÜCADELE EĞİTİMİ DÜZENLENDİ