Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

TÜRKİYE HALTER FEDERASYONU ANTRENÖR VE HAKEM GELİŞİM SEMİNERİ DOPİNGLE MÜCADELE EĞİTİMİ

Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu Genel Koordinatörü Prof. Dr. Rüştü Güner tarafından, 170 antrenör ve 90 hakemin katılımı ile gerçekleşen antrenör ve hakem gelişim seminerinde Dopingle Mücadele Eğitimi gerçekleştirildi. Eğitim öncesi WADA’nın geliştirmiş olduğu Play True isimli program, antrenör ve hakemlere uygulanarak çeşitli hediyeler dağıtıldı. Seminerin açılış konuşmasını yapan Halter Federasyon Başkanı Tamer Taşpınar, 2017 yılını değerlendirip, doping ile mücadelelerinin artarak devam edeceğini belirtti.

Prof. Dr. Rüştü Güner eğitimine Avrupa Şampiyonu gülleci Heidi (Andreas) Krieger’in hikayesi ile başladı. Doğu Alman sporcunun, doping yüzünden kadınlık özelliklerini yetirdiğini ve hayatının ilerleyen sürecinde cinsiyet ameliyatı olduğunu ve bugün kendini sorumlu hissederek dopingle mücadele konusunda çalışmalar yaptığını dile getirdi.

Dopingle Mücadele ile ilgili güncel gelişmeleri aktaran Prof. Dr. Güner, “Bir sporcu aldığı maddenin sorumluluğunu 10 yıl boyunca nasıl taşıyorsa; antrenör, doktor gibi sporcu destek personelleri de verdiği ilaçtan 10 yıllık bir süre boyunca sorumlu olacaktır” diyerek eğitimi sonlandırdı.

 

Benzer Yazılar

Osman Aşkın Bak-Witold Banka
IUSEK-Rüştü Güner
Yelken Federasyonu

Popüler Yazılar

T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANI DR. OSMAN AŞKIN BAK, POLONYA’DA WADA BAŞKANI İLE GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRDİ.
2.ULUSAL SPOR ECZACILIĞI KONGRESİ
YELKEN FEDERASYONUNA YÖNELİK PARİS 2024 BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNE "DOPİNGLE MÜCADELE VE HUKUK" SEMİNERİ
TÜRKİYE DOPİNGLE MÜCADELE KOMİSYONU YETKİLİLERİ VE DR. MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU MECLİSTE BİR ARAYA GELDİ
BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİNDE “DOPİNG VE HUKUK” DERSİ