Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

TÜRKİYE HALTER FEDERASYONU VE TÜRKİYE DOPİNGLE MÜCADELE KOMİSYONU DOPİNGLE MÜCADELE EĞİTİM PROGRAMI

Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu ve Türkiye Halter Federasyonu iş birliği kapsamındaki “Dopingle Mücadele Eğitimi” 23 Mayıs 2018 tarihinde Green Park Ankara Otel’de düzenlendi. Programın açılış konuşmasını yapan Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, dopingle mücadelede devletimizin de verdiği desteğin artarak devam ettiğini dile getirdi. “ ‘Temiz Madalya’ parolasıyla yolumuza devam edeceğiz” diyerek sözlerini bitirdi.

Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu Genel Koordinatörü Prof. Dr. Rüştü Güner, Dopingle Mücadele ile ilgili güncel bilgileri aktararak, Dopingle Mücadele Komisyonu’nun faaliyetlerinden bahsetti. Prof. Dr. Güner, Dopingle Mücadele Kural İhlallerini vaka örnekleri ile değerlendirerek sunumunu bitirdi.

Sporcu ve Sporcu Destek Personeli Hak ve Sorumluluklarını Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu Genel Koordinatör Yardımcısı Av. Mehmet Yoğurtcuoğlu, Halter branşındaki Dopingle Mücadele konusundaki kritik başlıkları Uzm. Dr. Melda Pelin Yargıç, Tedavi Amaçlı Kullanım İstisnası (TAKİ) Medikal Uzman Doğa Derman, Dopingle Mücadele Eğitimleri ve Farkındalık çalışmalarını Eğitim Sorumlusu Ayla Neşe Soykan, Bulunabilirlik Bildirimleri & ADAMS Doping Kontrol Havuz Sorumlusu Büşra Şeker, Müsabaka içi ve Müsabaka dışı doping kontrol işlemlerini de Doping Kontrol Sorumlusu Güler Ortaç Çakmak’ın ele alındığı geniş eğitim programı kendi alanlarında uzman kişiler tarafından gerçekleştirildi.

Benzer Yazılar

Osman Aşkın Bak-Witold Banka
IUSEK-Rüştü Güner
Yelken Federasyonu

Popüler Yazılar

T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANI DR. OSMAN AŞKIN BAK, POLONYA’DA WADA BAŞKANI İLE GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRDİ.
2.ULUSAL SPOR ECZACILIĞI KONGRESİ
YELKEN FEDERASYONUNA YÖNELİK PARİS 2024 BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNE "DOPİNGLE MÜCADELE VE HUKUK" SEMİNERİ
TÜRKİYE DOPİNGLE MÜCADELE KOMİSYONU YETKİLİLERİ VE DR. MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU MECLİSTE BİR ARAYA GELDİ
BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİNDE “DOPİNG VE HUKUK” DERSİ