Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

TÜRKİYE YÜZME FEDERASYONU YÜZME ANTRENÖRLERİ GELİŞİM SEMİNERİ DOPİNGLE MÜCADELE EĞİTİMİ

Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonunun (TDMK) ülkemizde dopingle mücadeleyi güçlendirmek, toplumu bilinçlendirmek ve farkındalığı arttırmak adına düzenlediği Dopingle Mücadele Eğitim Seminerleri kapsamında federasyonlarla işbirliği ile düzenlediği eğitimlerden biri de 21 Mart 2017 tarihi Ankara’da verildi.

Türkiye Yüzme Federasyonu işbirliği ile düzenlenen Yüzme Antrenörleri Gelişim Seminerinde Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu Genel Koordinatörü Prof. Dr. Rüştü Güner’in konuşmacı olduğu eğitim, iki farklı oturum şeklinde gerçekleştirildi. Çeşitli şehirlerden yaklaşık 100 antrenörün katıldığı seminerde Prof. Dr. Güner, dopingin tanımı, neden yasaklanması gerektiği, doping kullanımının insan vücudundaki olumsuz etkileri ve dopingle mücadele kural ihlallerini örneklerle antrenörlere sundu. Oturum aralarında, WADA’nın dopingle mücadele hakkında temel bilgileri ölçmeye yarayan, internet tabanlı “Play True” programına katılım gösterildi.

Doping kullananlar arasında 18 yaşından küçük sporcuların bulunduğu ve bu sporcuların doping kullanmasına neden olan antrenörlere de yaptırım uygulandığını dile getiren Güner, ihbar sisteminin tüm dünyada oldukça yaygın olduğu, birlikte hareket edilirse dopingle mücadelenin güçleneceğini dile getirerek semineri sonlandırdı.

Benzer Yazılar

IUSEK-Rüştü Güner
Yelken Federasyonu
Dopingle mücadele ve hukuk

Popüler Yazılar

2.ULUSAL SPOR ECZACILIĞI KONGRESİ
YELKEN FEDERASYONUNA YÖNELİK PARİS 2024 BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNE "DOPİNGLE MÜCADELE VE HUKUK" SEMİNERİ
TÜRKİYE DOPİNGLE MÜCADELE KOMİSYONU YETKİLİLERİ VE DR. MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU MECLİSTE BİR ARAYA GELDİ
BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİNDE “DOPİNG VE HUKUK” DERSİ
SPOR BİLİMLERİNDE YAPAY ZEKA ÇALIŞTAYI