Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

WADA ÖZEL AVRUPA KOMİTESİ (CAHAMA) 39. TOPLANTISI

WADA Özel Avrupa Komitesi’nin (CAHAMA) 39. toplantısı 14-15 Eylül 2017 tarihlerinde İspanya’nın Madrid şehrinde yapıldı. Toplantıya Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonunu temsilen Genel Koordinatör Prof. Dr. Rüştü Güner, Genel Koordinatör Yardımcısı Av. Mehmet Yoğurtcuoğlu ve Uluslararası İlişkiler Sorumlusu  katıldı.

WADA Operasyonlar Direktörü Frederic Donze, 24 Eylül 2017 tarihinde Paris’te düzenlenecek olan WADA İcra Komitesi toplantısında görüşülecek ve karara bağlanacak gündemdeki önemli konulara ilişkin sunum yaptı. Toplantıya katılan ülkelerin temsilcileri de gündemdeki konularla ilgili sorular yönelterek görüşlerini belirtiler ve toplantı sonunda WADA İcra Komitesi toplantısına katılacak Avrupa kıtası temsilcileri için yetki belgesi hazırlandı.

Toplantı sırasında WADA Dopingle Mücadele Kuralları revizyonu başta olmak üzere, Dünya Dopingle Mücadele Kurallarına Uyumluluğa İlişkin Uluslararası Standartlar’ın içeriği hakkında toplantıya katılan ülkelerin temsilcilerinin görüşleri alındı. Toplantıda ayrıca, bir önceki Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç’ın Devlet Makamlarını temsilen WADA Vakıf Kurulunda Avrupa Kıtasını 2018-2019 döneminde de üye olarak temsil etmesi yönünde öneride bulunulması kabul edildi.

Benzer Yazılar

TDMK-TBMM Görüşme
Mehmet Yoğurtcuoğlu-Bahçeşehir Üniversitesi
Ankara Üniversitesi

Popüler Yazılar

TÜRKİYE DOPİNGLE MÜCADELE KOMİSYONU YETKİLİLERİ VE DR. MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU MECLİSTE BİR ARAYA GELDİ
BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİNDE “DOPİNG VE HUKUK” DERSİ
SPOR BİLİMLERİNDE YAPAY ZEKA ÇALIŞTAYI
19 NİSAN DÜRÜST OYUN GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI
ATLETİZM FEDERASYONU TOHM ANTRENÖRLERİNE DOPİNGLE MÜCADELE EĞİTİMİ DÜZENLENDİ
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ SPOR ECZACILIĞI KULÜBÜ KATILIMCILARINA DOPİNGLE MÜCADELE EĞİTİMİ DÜZENLENDİ