19. AKDENİZ OYUNLARI DOPİNGLE MÜCADELE KAPSAMINDA CEZAYİR DKG EĞİTİMİ

19. AKDENİZ OYUNLARI DOPİNGLE MÜCADELE KAPSAMINDA CEZAYİR DKG EĞİTİMİ

Bu yıl Cezayir’in Oran kentinde düzenlenmesi planlanan 19. Akdeniz Oyunları öncesinde, dopingle mücadele faaliyetleri kapsamında, Oyunlarda görev alacak olan Doping Kontrol Görevlilerine yönelik Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu tarafından eğitim düzenlendi.

Geçtiğimiz yıl Orta Asya Bölgesel Dopingle Mücadele Kuruluşuna yönelik Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu tarafından çevrimiçi olarak bu alanda ilk kez düzenlenen Doping Kontrol Görevlisi Eğitici Eğitiminin ardından, bu yıl Dünya Dopingle Mücadele Ajansının talebi üzerine Cezayir Dopingle Mücadele Kuruluşuna yönelik Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu tarafından kapsamlı bir çevrimiçi Doping Kontrol Görevlisi eğitimi planlandı.

Covid-19 önlemleri kapsamında çevrimiçi olarak planlanan 4 günlük eğitim programının 1. ve 2.günleri 51 Doping Kontrol Görevlisi adayının eğitime katılımıyla 26 – 27 Şubat 2022 tarihlerinde gerçekleştirildi. 5 – 6 Mart 2022 tarihlerinde teorik eğitimin son 2 günü gerçekleştirildikten sonra Mayıs ayında uygulamalı eğitim Cezayir’de düzenlenecektir.