Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Temiz Spor Eğitim Platformu

Temiz Spor Eğitim Platformu Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu tarafından geliştirilen sporcu, antrenör, anne-baba, diğer sporcu destek personelini ve tüm spor camiasını dopingle mücadele hakkında bilgilendirmeye yönelik bir internet tabanlı eğitim modülüdür.

Temiz Spor Eğitim Platformu, uluslararası uyumluluk çerçevesinde 2021 yılında güncellenmiştir.

Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu tarafından geliştirilen Temiz Spor Eğitim Platformu içerisinde 2 farklı çevrim içi eğitim bulunmaktadır.

Herkes için Temiz Spor Eğitim Platformu

Sporcu, antrenör, anne-baba, diğer sporcu destek personelini ve tüm spor camiasını dopingle mücadele hakkında bilgilendirmeye yönelik internet tabanlı eğitim modülüdür.

Bu eğitim;

Genel Bilgiler

Haklar ve Sorumluluklar

Besin Destek Ürünleri

Yasaklı Maddeler ve Yöntemler

Doping Kontrolü

Sonuçların Değerlendirilmesi gibi konu başlıklarını içermektedir.

Sağlık Çalışanları için Temiz Spor Eğitim Platformu

Başta doktor olmak üzere, sağlık çalışanlarına yönelik, tedavi sırasında dikkat edilmesi gereken durumlar hakkında bilgi vermeye yönelik oluşturulmuş bir internet tabanlı eğitim modülüdür.

Bu eğitim;

Yasaklılar Listesi

Tedavi Amaçlı Kullanım İstisnası

Örnekler

Uygulamalardan Örnekler gibi konu başlıklarını içermektedir.

Bir kursu veya eğitim programını başarıyla (en az %80 oranında) tamamladıktan sonra bu bilgileri pekiştirmek adına bazı sorular karşınıza çıkacaktır. Bu soruları %80 oranında başarılı tamamlamanız halinde sertifika almaya hak kazanacaksınız.

Eğitime masa üstü bilgisayar, diz üstü bilgisayar, tablet veya telefonunuzdan giriş yapabilirsiniz.

Eğitim platformuna kayıt olma, profil oluşturma, kayıt anında sorun yaşama, eğitim esnasında ilerleyememe gibi konularda sorun yaşamanız halinde egitim@tdmk.org.tr adresine yaşadığınız sorun ile ilgili destek talebinde bulunabilirsiniz.