ORTA VE DOĞU AVRUPA DOPİNGLE MÜCADELE ZİRVESİ

Polonya’nın Varşova kentinde 9 – 10 Ekim 2023 tarihinde düzenlenen Orta ve Doğu Avrupa Dopingle Mücadele Zirvesi’ne Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu üst düzey yöneticileri katılım sağladı.

26 ülkeden dünyanın önde gelen dopingle mücadele uzmanlarının katıldığı Zirve, Polonya Spor ve Turizm Bakanlığı iş birliğiyle Polonya Dopingle Mücadele Ajansı (POLADA) ev sahipliğinde düzenlendi.

Zirvede; Ulusal Dopingle Mücadele Kuruluşları arasında uluslararası ve bölgesel iş birliği, 2027 Dünya Dopingle Mücadele Kuralları ve Uluslararası Standartlar’ın güncellemesine ilişkin tartışmalar, Dopingle Mücadele Kuruluşları ve kolluk kuvvetleri arasındaki iş birliği, sporda dopingin önlenmesinde eğitimin önemi, Temiz Sporun desteklenmesinde sporcuların ve medyanın rolü konularına yer verildi.  

Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu Genel Direktörü Prof. Dr. Rüştü Güner ve Genel Direktör Yardımcısı Av. Mehmet Yoğurtcuoğlu, düzenlenen Zirve’de konuşmacı olarak katılım sağladı. Prof. Dr. Rüştü Güner konuşmasında “(Gelecekteki) Başarının Anahtarı Olarak Eğitim” Panelinde konuşma yaparken, Av.Mehmet Yoğurtcuoğlu “2027 için Güncellenmiş Dünya Dopingle Mücadele Kuralları’na Doğru” Panelinde görüşlerini aktardı.