Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

ÇEVRİM İÇİ DOPİNG KONTROL GÖREVLİSİ GELİŞİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ

Doping Kontrol Görevlisi Temel Eğitimini tamamlamış aday Doping Kontrol Görevlileri ile mevcut Doping Kontrol Görevlilerine yönelik Gelişim Semineri 97 kişinin katılımıyla 28 Mayıs 2022 tarihinde Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu Eğitim Ekibi tarafından çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

İlk oturumda, Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu ofisinde oluşturulan stüdyoda doping kontrol görevi sırasındaki işleyiş ve olası sorunlara yönelik senaryolar Prof. Dr. Rüştü Güner yönetimindeki Eğitim Ekibi tarafından aktarıldı.

Gallery slideGallery slide

Sporcu Bildirimi ve İdrar Örneği Alım İşlemleri, Bildirim Anıyla İlgili Zorluklar, Kan Alma İşlemi senaryoları, Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu Doping Kontrol Görevlerini İzleme ve Geliştirme Sorumlusu Murat Gündüz, Doping Kontrol Görevlisi Dr. Umutcan Kayıkçı, Avukat İpek Okyar, Doping Kontrol Operasyon Sorumlusu ve Kan Alım Görevlisi Tuba Yağcıoğlu Öztürk tarafından canlandırılarak katılımcılarla paylaşıldı.

İlk oturum sonrasında düzenlenen ortak oturumda aday ve mevcut Doping Kontrol Görevlilerinin katılımıyla Doping Kontrollerinde Dikkat Edilmesi Gereken Konular, Doping Kontrol Görevlerini İzleme ve Geliştirme Sorumlusu Hamza Uyar tarafından aktarıldı. Katılımcıların sorularının Eğitim Ekibi tarafından yanıtlanmasıyla ortak oturum sona erdi.

Pandemi Sürecinin Değerlendirilmesi ve Görüşlerin Paylaşılması başlıklı üçüncü ve son oturumda mevcut Doping Kontrol Görevlileri Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu Genel Direktör Yardımcısı Avukat Mehmet Yoğurtcuoğlu’nun yönetiminde görüş ve önerilerini sundular.

Benzer Yazılar

Osman Aşkın Bak-Witold Banka
IUSEK-Rüştü Güner
Yelken Federasyonu

Popüler Yazılar

T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANI DR. OSMAN AŞKIN BAK, POLONYA’DA WADA BAŞKANI İLE GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRDİ.
2.ULUSAL SPOR ECZACILIĞI KONGRESİ
YELKEN FEDERASYONUNA YÖNELİK PARİS 2024 BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNE "DOPİNGLE MÜCADELE VE HUKUK" SEMİNERİ
TÜRKİYE DOPİNGLE MÜCADELE KOMİSYONU YETKİLİLERİ VE DR. MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU MECLİSTE BİR ARAYA GELDİ
BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİNDE “DOPİNG VE HUKUK” DERSİ