Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

DOPİNG KONTROL GÖREVLİSİ TEMEL EĞİTİMİ TAMAMLANDI

Aday Doping Kontrol Görevlilerine yönelik gerçekleştirilen çevrim içi eğitim programı 14-15 Mayıs ve 21-22 Mayıs 2022 tarihlerinde 38 Aday Doping Kontrol Görevlisinin katılımıyla tamamlandı.

Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu eğitim ekibi tarafından planlanan ve yürütülen eğitim programı kapsamında katılımcılara doping kontrol sürecine ilişkin teorik ve pratik bilgiler verildi. Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu Genel Direktörü Prof. Dr. Rüştü Güner katılımcılara “Dopingle Mücadeleye Genel Bakış” konusunu anlattı ve “İdrar, Kan Örnekleri için Doping Kontrol Malzemelerinin Canlı Gösterim” oturumunu gerçekleştirdi. Eğitim programı kapsamında Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu eğitim ekibinden Doping Kontrol Operasyonları Koordinatörü Hazar Gürel “Örnek Alım Görevlisi Ekibi” konusunu, Planlama Sorumlusu Büşra Şeker Kılınç “Doping Kontrol Görevine Hazırlık” konusunun ilk sunumunu aktardı. Doping Kontrol Görevlerini İzleme ve Geliştirme Sorumlusu Murat Gündüz “Doping Kontrol Görevlerine Hazırlık”, “Örnek Alma Oturumunun Yürütülmesi”, “Kan Alma Oturumunun Yürütülmesi” konularının ikinci aşamaları ile “Örnek Alım Oturumu Sonrası“ konusunu anlattı. Doping Kontrol Görevlisi Dr. Umutcan Kayıkçı “Sporcu Seçiminin Uygulanması, Spora Özgü Sporcu Seçimi, Müsabaka Kuralları” ve “Sporcu Bildirimi” konularını Aday Doping Kontrol Görevlilerine anlattı. Doping Kontrol Görevlerini İzleme ve Geliştirme Sorumlusu Hamza Uyar “Müsabaka Dışı Doping Kontrolüne Hazırlık”, “Örnek Alma Oturumunun Yürütülmesi” konularının yanı sıra Murat Gündüz ile birlikte Doping Kontrol Formlarının Doldurulması Pratik Oturumunu yürüttü. Risk Değerlendirme Koordinatörü Selin Tekin Ayan “Bilgi Toplama ve Belgeleme” konusunda sunumunu yaptı. Avukat İpek Okyar “Bilgi Güvenliği ve Doping Kontrol Görevlerinde Gizlilik” konusunu anlattı ve eğitim programının son aşamasında Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu Genel Direktör Yardımcısı Avukat Mehmet Yoğurtcuoğlu “Doping Kontrollerinde Olası Riayetsizlik”, “Doping Kontrol Görevlerinde Etik” konularını anlattı ve katılımcıların sorularının yanıtlanması ile 4 gün süren yoğun eğitim programının teorik aşaması tamamlandı.

Eğitim programının pratik aşaması deneyimli Doping Kontrollerinin de katılımıyla 28 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirilecektir.

Benzer Yazılar

IUSEK-Rüştü Güner
Yelken Federasyonu
Dopingle mücadele ve hukuk

Popüler Yazılar

2.ULUSAL SPOR ECZACILIĞI KONGRESİ
YELKEN FEDERASYONUNA YÖNELİK PARİS 2024 BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNE "DOPİNGLE MÜCADELE VE HUKUK" SEMİNERİ
TÜRKİYE DOPİNGLE MÜCADELE KOMİSYONU YETKİLİLERİ VE DR. MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU MECLİSTE BİR ARAYA GELDİ
BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİNDE “DOPİNG VE HUKUK” DERSİ
SPOR BİLİMLERİNDE YAPAY ZEKA ÇALIŞTAYI