Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

19 NİSAN DÜRÜST OYUN GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

Dünya Dopingle Mücadele Ajansının liderliğinde her yıl dünya genelinde sporcular, dopingle mücadele kuruluşları, federasyonlar ve spor camiası, Nisan ayında Play True Day/Dürüst Oyun Günü’nü kutlamak için bir araya geliyor. Bu yıl da, 19 Nisan’da #OnePlayTrueTeam ile dijital kampanya kapsamında birçok etkinlik düzenlenmiştir.

Temiz Spor farkındalığını artırmak amacıyla Dürüst Oyun Günü’nde dopingle mücadelenin önemi, Temiz Spor Değerleri ve Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu’nun faaliyetleri gibi konular Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Radyosu’nda özel bir yayınla ele alındı. Yayına Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu Genel Direktörü Prof. Dr. Rüştü Güner ve Genel Direktör Yardımcısı Av. Mehmet Yoğurtcuoğlu konuk oldu. Prof. Dr. Rüştü Güner, Dürüst Oyun ve Temiz Spor’un önemini vurgulayarak, değerler eğitimi ve anne-babanın rolü gibi önemli konulara dikkat çekti. Av. Mehmet Yoğurtcuoğlu, Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonunun faaliyetlerini ve dopingle mücadelede Temiz Sporcuları koruma misyonunun önemine vurgu yaptı.

Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu, Dünya Dopingle Mücadele Ajansının (WADA) #OnePlayTrueTeam etiketi ile başlattığı dijital kampanya kapsamında Dürüst Oyun Gününde birçok paylaşımla kampanyaya katılım sağladı, Temiz Sporun önemine dikkat çeken farkındalık çalışması gerçekleştirdi.

Benzer Yazılar

TDMK-TBMM Görüşme
Mehmet Yoğurtcuoğlu-Bahçeşehir Üniversitesi
Ankara Üniversitesi

Popüler Yazılar

TÜRKİYE DOPİNGLE MÜCADELE KOMİSYONU YETKİLİLERİ VE DR. MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU MECLİSTE BİR ARAYA GELDİ
BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİNDE “DOPİNG VE HUKUK” DERSİ
SPOR BİLİMLERİNDE YAPAY ZEKA ÇALIŞTAYI
19 NİSAN DÜRÜST OYUN GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI
ATLETİZM FEDERASYONU TOHM ANTRENÖRLERİNE DOPİNGLE MÜCADELE EĞİTİMİ DÜZENLENDİ
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ SPOR ECZACILIĞI KULÜBÜ KATILIMCILARINA DOPİNGLE MÜCADELE EĞİTİMİ DÜZENLENDİ